Anticelulit masaža: Od A do Š

Celulit je stanje kada se na određenim područjima pojavljuju primetne masne naslage, zbog čega koža ima kvrgavi izgled pomorandžine kore. Najuočljiviji je na zadnjici i butinama, listovima, a obično se javlja nakon puberteta. Uzroci zašto se celulit pojavljuje nisu poznati, ali postoji nekoliko teorija. Među njima su:

Hormoni – Mnogi veruju da estrogen, insulin, noradrenalin, hormona štitne žlezde i prolaktin imaju udela u stvaranju celulita.
Genetika – neki geni su neophodni za razvoj celulita. Geni mogu stvoriti određene karakteristike pojedinca koje su povezane sa celulitom, kao što su pol, rasa, spor metabolizam, distribucija masti ispod kože i slab krvotok.
Ishrana – ljudi koji jedu previše masti, ugljenih hidrata, soli i premalo vlakana verovatnije će imati veće količine celulita.
Način života – celulit može biti češći kod pušača, onih koji ne vežbaju, onih koji sede ili stoje na jednom mestu dugo vremena.
Odeća – donji veš sa čvrstim lastišom preko zadnjice (ograničava protok krvi) može doprineti nastajanju celulita.

Pored promene načina života, zdrave ishrane pune povrća i vlakana, redovne vežbe, umanjenje stresa i nošenje komotnijeg donjeg veša da bi sprečili pojavu novog celulita, potrebno je i otići na anticelulit tretmane da bi se telo “očistilo” od postojećih naslaga.

Ručna anticelulit masaža uz limfnu drenažu i pakovanje kvalitetnim preparatima može da promeni ne samo izgled kože, već i izmeni oblik tela tako što ciljano utiče na delove tela zahvaćene celulitom.

Sad, naravno da nešto što se nagomilavalo godinama ne može da nestane od jedne masaže. Preporuka je da se rade tri serije od po deset tretmana, svakog meseca uzastopno odmah posle menstruacije. Posle prve serije celulit je vidljiviji, i zato se nikada ne počinje sa tretmanom na leto, pred odlazak na more, već u februaru ili martu. 

Prvi tretman se radi pet do šest dana od početka menstruacije zato što je u prvoj polovini menstrualnog ciklusa hormonski status je takav da olakšava izlučivanje vode i toksina koji se pokrenu pomoću anticelulit masaže. Posle druge serije tretmana već se primeti razlika, a posle treće jasan napredak. Zatim se pravi pauza od tri meseca pa ponavljaju tretmani. Ponekad nema potrebe da se ponavlja, a ponekad je potrebno ponoviti još jedan ili eventualno dva seta tretmana u određenom vremenskom periodu. Izuzetno je važno je biti uporan ako želimo pravi rezultat.Cause-and-Formation-of-Cellulite

Anticelulit masaža nije preterano prijatna – posebno kad se radi na delu tela gde je veća prisutnost celulita u potkožnom tkivu. Klijentkinja bi trebalo da obavesti masera ako ima nežniju kožu na kojoj lako ostaju modrice. Inače je koža gde su naslage celulita sklonija modricama pa se dešava da ostane, recimo, otisak prsta. Ali sve više od toga znači da je tretman obavio nestručan maser. Klijent bi trebalo da oseti prijatan, “razmrdavajući” bol, a nikako oštar, koji sluti na povredu.

Anticelulit masaža nije preporučljiva trudnicama, dojiljama, za vreme menstruacije, ukoliko imate proširene vene i popucale kapilare, srčana oboljenja, tumor.

Tretman traje 30 do 40 minuta, a masiraju se stomak, zadnjica, butine i listovi. Uz pakovanje ukupno morate odvojiti oko sat.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply